Litwini uruchomią intermodalne przewozy do Duisburga

Litwini uruchomią intermodalne przewozy do Duisburga

Litewski przewoźnik kolejowy LTG Cargo poinformował, że rozpocznie w kwietniu przewozy intermodalne do niemieckiego Duisburga, gdzie znajduje się największy port śródlądowy na świecie. Kontenery i naczepy mogą wyruszyć stamtąd w dalszą drogę do największych ośrodków przemysłowych i logistycznych w Europie.

Regularny pociąg kontenerowy LTG Cargo do Duisburga wyjedzie z terminalu KIT w Kownie 4 kwietnia. Będzie to pierwszy transport ładunków zorganizowany przez koleje litewskie, w ramach którego pociąg przejedzie przez trzy kraje.

– Po dotarciu składu do terminalu intermodalnego w Duisburgu klienci będą mieli możliwość dalszego transportu naczep i kontenerów pociągami do innych państw. Z Duisburga regularnie kursują bezpośrednie pociągi do terminali w Niemczech, Włoszech, Polsce, Belgii, Holandii i Szwecji. Ponadto możliwe są połączenia z Francją, a nawet Wielką Brytanią – mówi Eglė Šimė, dyrektor generalna LTG Cargo.

LTG wybierają nowego dyrektora generalnego
Transport kontenerów na Litwie będzie realizowany przez zespół LTG Cargo, a na terenie Polski i Niemiec przez spółkę zależną LTG Cargo Polska.

Długość nowej trasy KIT-Duisburg-KIT wyniesie 3040 km. Pociąg będzie kursował trzy razy w tygodniu w obie strony, a podczas jednego przejazdu będzie można przewieźć do 36 jednostek (naczep i kontenerów).

Grupa LTG dywersyfikuje trasy i przewozy, po tym, gdy z powodu sankcji nałożonych na Białoruś, utraciła znaczną część przewozów.

 

Źródło: https://portaltsl.pl